nato
12 بهمن 1401 - 17:08

متکی: مافیای خودرو اجازه تحول را نمی‌دهد/ دولت‌، اقتصاد را به مردم بسپارد

منوچهر متکی با اشاره به اینکه در هر کجا به نقشه راه و مدیریت کارآمد توجه کردیم موفق بوده ایم، گفت: رهبر انقلاب بعد از جنگ برنامه ای استراتژیکی و هدفمند برای دفاع از کشور ارائه دادند و نقشه راه را طراحی کردند که امروز جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی خود کفا شده است اما در بخش خودرویی به خاطر وجود مافیاهای پشت پرده موفق نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، منوچهر متکی ظهر امروز در نشست شورای وحدت استان بوشهر با بیان اینکه به وسیله حق باید بر پیکره‌ی باطل کوبید و امروز نظام در معرض تهاجم است، گفت: حکمرانی یک هنر و فن است که به نقشه راه و مدیریت کارآمد نیازمند است. 

رئیس شورای وحدت کشور افزود: در همه جای دنیا 80 درصد اقتصاد در دست مردم و 20 درصد آن در دست دولت می باشد که متاسفانه در این چند دهه مسئولان کشور نسبت به این اصل را بر عکس عمل کرده اند. 

متکی با بیان اینکه دولت تاجر خوبی نیست، افزود: سازمان خصوصی باید در این چند سال سعی می کرد اقتصاد را به مردم واگذار می کرد و بر اساس توصیه امام کارهایی که مردم میتوانستند انجام دهند، دولت نباید به آن ها وارد شود. 

وی با اشاره به اینکه در هر کجا به نقشه راه و مدیریت کارآمد توجه کردیم موفق بوده ایم، بیان کرد: رهبر انقلاب بعد از جنگ برنامه ای استراتژیکی و هدفمند برای دفاع از کشور ارائه دادند و نقشه راه را طراحی کردند که امروز جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی خود کفا شده است اما در بخش خودرویی به خاطر وجود مافیاهای پشت پرده موفق نشده است.

متکی افزود: شورای وحدت اولین تشکل هایی در کشور بود که در کشور از حجت الاسلام رئیسی حمایت کرد و آنیروها تش به اختیار وارد کار شدند و امروز هم از این حمایت پشیمان نیستیم. 

وی تصریح کرد: متاسفانه به نیروهای انقلابی بی لطفی صورت گرفت و در فتنه اخیر دشمنان به مردم القا کرده اند که این دولت ناکارآمد است و اگر مردم به این باور رسیدند در انتخابات شرکت نخواهند کرد و یا مجلس آینده را جریان انقلابی خواهد باخت و این تصور باید توسط دولت اصلاح شود. 

رئیس شورای وحدت کشور عنوان کرد: شورای وحدت بعد از انتخابات مورد بی مهری قرار گرفت اما با برنامه های صورت گرفته نیروها را در سراسر کشور ساماندهی کردیم و نمودار تشکیلاتی طراحی شد. 

متکی اضافه کرد: کلید شروع شورای وحدت با عضویت است و این شورا حزب و جبهه نیست و یک مجموعه فراجبهه ای است و جبهه ها و حزب های مختلفی در این شورا عضویت دارند و به دنبال آن هستیم در برخی از روستاهای کشور شورای وحدت را تشکیل بدهیم. 

وی با بیان اینکه نمایندگان 35 حزب ملی در کشور میتوانند عضو شورای وحدت باشند، خاطر نشان کرد: اگر دولت برای بهبود وضعیت موجود کاری نکند شورای وحدت با مطالبه گری وارد انتخابات خواهد شد.

پایان خبر/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013322