nato
12 اسفند 1401 - 12:52

فعالیت بیش از ۴۵۰۰ سازمان مردم نهاد در کشور

بوشهر- معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان از فعالیت بیش از چهار هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در کشور خبر داد و گفت: این سازمان‌ها به‌صورت غیردولتی در حوزه جوانان فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید یامین‌پور صبح جمعه در نشست نمایندگان سمن‌های جوان استان بوشهر اظهار داشت: در دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به حوزه جوانان شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به ضرورت توجه به مسائل جوانان و فراهم شدن زمینه اثرگذاری بیشتر، جایگاه دبیرخانه شورای عالی جوانان ارتقا و به زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری انتقال یافت تا با اختیارات و ظرفیت بیشتر پیگیر مسائل مربوط به حوزه جوانان باشد.

وی اضافه کرد: احیای دبیرخانه شورای عالی جوانان و فعال شدن ظرفیت دستگاه‌های اجرایی عضو این شورا، ایفای نقش نمایندگی شورا در مراکز و مجامع مربوط به جوانان و ارتقای نقش و جایگاه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان، بخشی از انتظارات رئیس جمهور از دبیر شورای‌عالی جوانان در سطح ملی است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: شورای عالی جوانان در یکسال اخیر ۲ جلسه با حضور رئیس جمهور تشکیل داده و سومین نشست این شورا نیز همزمان با هفته جوان با حضور آیت‌الله رئیسی برگزار می‌شود.

یامین‌پور از فعالیت بیش از چهار هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در کشور خبر داد و عنوان کرد: این سازمان‌ها به‌صورت غیردولتی در حوزه جوانان فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: برای ثبت شناسه ملی سمن‌ها که یکی از دغدغه‌های این سازمان‌ها در کشور بود با رئیس سازمان ثبت و املاک کشور تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده و به‌زودی سمن‌ها به‌صورت شرکت غیر تجاری ثبت ملی و از وزارت کشور خارج خواهند شد.

معاون وزیر ورزش از افزایش اعتبارات در حوزه جوانان خبر داد و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۸۰ میلیارد تومان در این حوزه به استان‌های کشور تخصیص داده شده است.

یامین‌پور بیان کرد: استان بوشهر در حوزه جوانان مدتی با رکود مواجه بود که امیدواریم با حضور سرپرست جدید حوزه جوانان این خلاء برطرف شود.

در این نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز یکی از دغدغه‌های جوانان را نبود خانه جوانان در مرکز استان عنوان کرد و افزود: بیش از ۵۰ سمن در حوزه جوانان در استان بوشهر فعالیت می‌کند که بیشترین مشکلات این سمن‌ها، ثبت سامانه ملی و گرفتن شناسه و کاری زمان‌بر است‌.

در این نشست نمایندگان تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد جوان، دیدگاه و مشکلات سمن‌های استان بوشهر را مطرح کردند و به بیان نظر، پیشنهادات و دیدگاه‌های خویش در حوزه‌های مرتبط با جوانان پرداختند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1069653