nato
07 دی 1401 - 21:42

تقویت فعالیت قرارگاه بصیرت بوشهر در حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: فعالیت قرارگاه بصیرت و فرهنگی استان بوشهر در حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: فرهنگ اساس و پایه نظام اسلامی و جامعه است که باید به صورت ویژه مورد توجه باشد.

وی تصریح کرد: اساس و زیرساخت تمدن اسلامی و آفرینش تمدن توجه به فرهنگ است و توجه به این مهم منشأ و سرچشمه تمامی حوزه‌های راهبردی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و دیگر عرصه‌ها است.

آیت‌الله صفایی بوشهری توجه به نسل جوان و نوجوان را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: یکی از شاخص‌های موقعیت فرهنگی جامعه معماری کارآمد نسل جوان و نوجوان است.

وی با بیان اینکه دشمنان برای انحراف جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی کرده‌اند تصریح کرد: دشمنان با انحراف ذهن جوانان و نوجوانان و ایجاد بحران هویت دینی و ملی برنامه‌ریزی کرده‌اند که در اغتشاشات اخیر بیشترین فشار به روی این قشر بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر از تشکیل قرارگاه بصیرت و فرهنگی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این قرارگاه در حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی تشکیل شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر تشکیل دانش‌آموز تراز انقلاب اسلامی را از دیگر برنامه‌ها دانست و اضافه کرد: تشکیل معلم، خانواده و مدرسه تراز انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌های مهم استان بوشهر است.

امام جمعه بوشهر بر تشکیل کارگروه تخصصی برگزاری مراسم سالگرد حاج قاسم سلیمانی در استان تأکید کرد و گفت: مراسم ۱۳ دی سالگرد شهادت سردار سلیمانی با شکوه هر چه تمامتر برگزار شود.

وی تعلیم آموزه‌های شهید حاج قاسم سلیمانی را یک ضرورت دانست و گفت: باید در بستر تجلیل در مراسم ۱۳ دی سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، انتشار آموزه‌های مکتب این شهید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با قدردانی از حضور حماسی مردم استان در اجتماع فاطمی و تشییع پیکر پاک شهیدان ۸ سال دفاع مقدس در استان، اظهار داشت: حضور حماسی مردم در این مراسم نشان از ولایت‌مداری، بصیرت و وفاداری به مکتب حضرت زهرا (س) و شهیدان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با گرامیداشت ۹ دی‌ماه روز بصیرت، تجدید پیمان و وفاداری به ولایت خاطرنشان کرد: این روز سالروز حماسه و حضور به یاد ماندنی مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در خنثی کردن فتنه دشمنان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مردم با حضور در صحنه و مجاهدت اهداف و ترفند دشمنان را خنثی کردند، گفت: برای برگزاری مراسم حماسه ۹ دی لازم است مسئولان امر برنامه‌ریزی کنند چرا که ۹ دی یوم‌الله است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 941350