nato
09 آذر 1401 - 23:58

۱۶ روستای استان بوشهر در برابر سیل ایمن سازی شد

بوشهر- مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به ایمن سازی ۱۶ روستای استان بوشهر طی یکسال در برابر سیل گفت: این امر با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری انجام شد.

علیرضا مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عملکرد اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در بخش عمران روستایی طی یک سال اظهار داشت: درصد برخورداری روستاهای استان بوشهر از اجرای طرح هادی از ۸۹ درصد در سال ۹۹ به ۹۹ درصد در سال ۱۴۰۱ رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: طی یک سال گذشته ۱/۵ میلیون مترمربع آسفالت معابر روستایی از محل قیر رایگان با مشارکت دهیاری‌ها با اعتبار ۹۴۶ میلیارد ریال اجرایی شده است.

وی با اشاره به ایمن سازی ۱۶ روستای استان بوشهر طی یکسال در برابر سیل گفت: این امر با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری انجام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از احداث ۷ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال به مساحت ۱۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال طی یکسال در روستاهای استان خبر داد و گفت: بازنگری طرح هادی ۷۱ روستا تهیه و تصویب شده است.

مقدم بیان کرد: طرح هدف گردشگری در سه روستای نینیزک (دشتستان)، هاله (عسلویه) و گشی (تنگستان) در استان بوشهر تهیه و تصویب شده است.

وی گفت: با همکاری اداره‌های ثبت اسناد و املاک، ۲ هزار و ۲۲۰ جلد سند مالکیت روستایی و ۹۱۳ جلد سند مالکیت شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان بوشهر صادر شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890832